Naujienos

2021. 05. 05

       

Apdorotam nuotekų dumblui tvarkyti – mažiau perteklinių reikalavimų

 

 2021m.  gegužės 4 d.  lankydamasis UAB „Ukmergės vandenys“, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristatė naujus nuotekų dumblo tvarkymo ir panaudojimo reikalavimus.

         Aplinkos ministerija atsisako perteklinių reikalavimų, branginančių nuotekų tvarkymą, ir išplečia apdoroto dumblo panaudojimo galimybes tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti.

         „Reikalavimas nuo kitų metų sausio  1-osios patalpas, kuriose kompostuojamas dumblas, uždengti yra tikrai nebūtinas, – sakė aplinkos ministras po susitikimo Ukmergės dumblo kompostavimo aikštelėje su Seimo nariu Juozu Varžgaliu, Ukmergės savivaldybės vicemere Agne Balčiūniene, administracijos direktoriumi Dariumi Varnu ir UAB „Ukmergės vandenys“ direktoriumi Rimu Arlinsku.

        Pagal keičiamą įsakymą, vandentvarkos įmonės nebeprivalės ilgiau nei metus laikyti apdoroto dumblo aikštelėse iki panaudojant jį kaip trąšą ar kitoms reikmėms. Pasak aplinkos viceministrės Ramintos Radavičienės, keičiamais reikalavimais ne tik tikslinama apdoroto dumblo sąvoka, bet ir plečiamos dumblo panaudojimo naudingiau ir efektyviau galimybės.