Naujienos

2019. 07. 08

 

 

 

SIESIKŲ, PETRONIŲ, LYDUOKIŲ GYVENTOJAI GALI NAUDOTIS NAUJAIS NUOTEKŲ TINKLAIS

       UAB „Ukmergės vandenys“ kartu su Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina  2014-2020 m finansinio laikotarpio ES lėšomis iš dalies finansuojamą projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir rekonstravimas Ukmergės rajono savivaldybėje“. Jau rekonstruoti nuotekų valymo įrenginiai  Žeimių ir Jasiuliškio kaimuose, užbaigta vandentiekio  tinklų statyba Siesikų miestelio  Topolių, Barų, Gojelio gatvėse ir nuotekų tinklų statyba Katlioriaus, Lakštingalų, Topolių, Laisvės, Barų, Gojelio ir Draugystės gatvėse, vykdomos nutiestų nuotekų tinklų Sodų, Kaštonų, Miško, Lakštingalų, Butkiškių ir Taikos gatvėse Lyduokių miestelyje statybos užbaigimo procedūros, neužilgo bus užbaigti naujai įrengtos vakuuminės nuotekų šalinimo sistemos ir naujų nuotekų valymo įrenginių Petronių kaime paleidimo derinimo darbai bei statybos užbaigimo procedūros. Minėtose gyvenamosiose vietovėse gyventojai jau gali jungtis prie nutiestų tinklų, dalis gyventojų jau prisijungė ir naudojasi centralizuota nuotekų šalinimo sistema. Raginame ir kitus gyventojus pasinaudoti sudaryta galimybe prisijungti prie nutiestų tinklų. Patogumai, kurių iki šiol gyventojai neturėjo, taps prieinami daugiau kaip 150 būstų.

     Naujai prieinamos kasdienio būtinumo paslaugos gyventojams suteiks galimybę turėti geros kokybės geriamąjį vandenį ir daugiau nebesirūpinti savo išleidžiamų nuotekų tvarkymu. Iki šiol to neturėję gyventojai buvo priversti naudotis alternatyviais sprendimais, kaip pasirūpinti vandeniu ir nuotekų šalinimu. Individualus apsirūpinimas vandeniu ir nuotekų tvarkymas dažnai turi įtakos gyvenimo kokybei: sveikatai, aplinkai, reikia papildomo laiko ir finansinių resursų.

     Centralizuotų tinklų privalumai akivaizdūs: nauju vamzdynu atiteka švarus ir sveikas vanduo, vartojimui paruoštas šiuolaikiškuose vandens gerinimo įrenginiuose, o jo kokybė nuolat kontroliuojama. Prisijungimas prie nuotekų tinklų padeda išsivaduoti nuo nemalonių nuotekų kvapų ir rūpesčio kur pašalinti susikaupusias nuotekas, iš esmės pagerina sanitarines bei gamtines sąlygas.

     Prisijungimas prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų yra gera investicija ne tik į patogų dabarties gyvenimą, bet kartu kelia ir gyventojų turto vertę, nes prieinamos ir naudojamos centralizuotos komunikacijos neabejotinai yra privalumas.